Erdem Dergisi Sayı - 74
SATIN AL
Değerli okurlar,

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının ve aynı zamanda Erdem dergisinin de kurucusu olan merhum Ord. Prof. Dr. Aydın Sayılı hocamızın 1985 yılında ilk sayımızda yayımlanan “Yayına Başlarken” başlıklı yazısında belirttiği üzere bilim ve kültür yayın ailemizin bir üyesi olarak faaliyetine başlayan Erdem dergisinin 74’üncü sayısını siz değerli okuyucularımızın istifadesine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Erdem’de, geçen otuz üç yıllık sürede, sosyal bilimlerin çeşitli alanlarında birbirinden kıymetli isimler tarafından kaleme alınan toplam 939 makale yayımlandı. Yüzlerce bilim insanının bin bir emekle meydana getirdiği nitelikli makaleler, duru ve temiz bir Türkçeyle sunulmaya gayret edildi. Bundan sonra yapacağımız yayınlarda da bu hassasiyetimizin artarak devam edeceğinin bilinmesini isteriz.

Önceki sayılarımızda da belirtildiği gibi Erdem’de yayımlanan her bir makalede başvurudan başlayarak inceleme ve yayımlanmayla tamamlanan süreç, Yayım Takip Sistemi (YAYSİS) üzerinden takip edilmektedir. Bütün yönleriyle şeffaf ve nesnel değerlendirme süreçlerinin işlediği bu sistem, yeni kitap, makale gönderme ve inceleyici olma isteklerinize açıktır. Bu sayıdan itibaren dergimizde yayınlanan makaleleri inceleyen hakemlerimizin isimlerine de yer vereceğiz. Bu sayımızda, kültürel mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılmasında yazma eser kütüphanelerinin rolünü ele alan, edebi eserlerimizi farklı bakış açılarıyla okumaya çalışan, Türkçe ağız ve deyim çalışmalarına katkılar sunan ve yayın hayatımızda önemli yeri olan mecmualara dair bilgiler içeren birbirinden değerli makaleleri ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

İyi okumalar.

Dr. Adem UZUN

ISBN :

Yayın Türü :
kitap
Basım Ay :
Haziran
Basım Yeri :
Ankara
Basım Yılı :
2018
Sayfa Sayısı :
164
Dil :
Türkçe
Ebat :
16X24 cm
© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA
 Telefon: +90 (312) 284 34 18
  Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65