Personel Tanışma Toplantısı Düzenlendi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığında Başkan V. ve Başkan Yardımcılığı değişikliklerinden sonra personel ile bir tanışma toplantısı düzenlendi.
Bilindiği üzere 2018 yılı Ocak ayı itibariyle Kurumumuz Başkan Vekilliğine Yüksek Kurum Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU, Başkan Yardımcılığına ise Dr. Adem UZUN atanmıştı. Görev değişiminden sonra 6 Şubat Salı günü saat 10.30’da Başkanlığımız Konferans Salonunda ikramın ardından Kurum personeli ile Kurum Başkanları bir araya geldiler.
Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU toplantının açış konuşmasında vekâlet görevinin asalet kadar önemli olduğunu, aslında bu dünyada da vekâleten bulunduğumuzu, verilen görevin en iyi şekilde yapılmasının vicdani sorumluluğunun duyulması gerektiğini söyledi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınırlarımız dışındaki özverili çalışmalarına değinen HEKİMOĞLU personelimizin de görevini en iyi şekilde yerine getirmesinin bir vatan borcu olduğunu söyledi.
Başkan Vekilimizin ardından kürsüde yerini alan Dr. UZUN, kısaca kendisinden bahsederek konuşmasına başladı. Daha sonra hazırladığı kendi sunumu üzerinde çalışma yöntemiyle ilgili olarak personelimize ipuçları verdi.
Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının kuruluş amacı ve görevleri, görevlerin dağılımı, çalışma yöntemi, sorunların çözümü, amaca giden yol ve başarı üzerine hazırlanan sunumu personelimiz ilgiyle izledi.  
Tanışma toplantısı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.