Başkanlığımız Yayınları 23. İzmir Kitap Fuarında Büyük İlgi Gördü.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları 23. İzmir TÜYAP Kitap Fuarı’nda İzmirli kitapseverlerden yoğun ilgi gördü.
14-22 Nisan tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark ) düzenlenen 23. İzmir Kitap Fuarı,  bu yıl ziyaretçi akınına uğradı.
478 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen ve 120 kültür etkinliğine ev sahipliği yapan fuarda, dokuz gün boyunca düzenlenen etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı.
Kurum sergiliğini ziyaret eden okurlar Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının eser yelpazesinin genişliğinden bahsederek yayın dünyasındaki önemli bir boşluğu doldurduğunu söylediler. Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, fuar boyunca kitaplarını %50 indirimli olarak satışa sundu. Fuar, 22 Nisan Pazar akşamı saat 19.00’da sona erdi.

21 Nisan Cumartesi günü Kurumumuz yazarlarından Dr. Ümral DEVECİ, ‘‘Dede Korkut Anlatılarında Doğa ve Kültür’’ adlı kitabını Kurum sergiliğimizde okurlarıyla bir araya gelerek imzaladı.