ARIŞ Dergisi 20. ve 21. Sayıları Yayımlandı

Türk kültürünün en eski ve zengin sahalarından biri olan işleme sanatları ile dokumacılık ve bilhassa halı sanatı konularında birbirinden güzel yazılara yer verdiğimiz Arış Dergisi’nin 20-21 birleşik sayısı birbirinden değerli makaleler ile okuyucuları ile buluştu.

Arış’ın 2022 Haziran/ Aralık sayısında Türk halı, işleme ve dokuma sahalarıyla ilgili 17 önemli makaleye yer veriyoruz. Torba dokumalar, geleneksel tekstil sanatı, kirkitli dokumalar, kilimler, Türk düğümünün farklı kullanımları ile ilgili bilgileri bulacağınız zengin bir sayı sizleri bekliyor.

Arış dergisi TR Dizin ve ASOS İndex tarafından dizinlemektedir. Dergimiz, yayın ilkelerimize uygun olarak 2023 yılından itibaren sanat tarihinin her alanında hazırlanmış makaleleri YAYSİS üzerinden kabul etmekte; Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanmaktadır.

Okuyucularımız Arış dergisinin son sayısına ve bütün arşivine www.aris.gov.tr ve www.dergipark.org.tr/tr/pub/aris adreslerinden erişebilirler. İyi okumalar dileriz.