ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞKANLIĞINDA MASAL ANLATICILIĞI KURSU BAŞLIYOR!

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, masal anlatıcılığı sanatını geliştirmek isteyenlere yönelik yeni bir kurs başlatıyor. Kurs, masalın büyülü dünyasına adım atmaya hevesli olanlara, masal anlatma tekniklerini öğrenme fırsatı sunacak.

 

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı’nın düzenlediği bu özel kurs, masalın gücünü keşfetmek ve onu etkili bir şekilde aktarabilmek isteyen Türk Dili ve Edebiyatı, Halk Bilimi, Çağdaş Türk Lehçeleri, Türkçe Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölümlerinin 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ile bu bölüm mezunları için bir platform sunuyor. Kurs, katılımcılara masal anlatıcılığının inceliklerini, doğru tonlama ve vurgulama tekniklerini, sesin ve beden dilinin kullanımını, masal anlatımının gücünü ve dinleyiciyle etkileşimde bulunmanın yollarını öğretecek.

 

Kursta ayrıca, çeşitli masal türleri üzerinde pratik yapma fırsatı da sunulacak. Katılımcılar, deneyimli eğitmenler eşliğinde uzaktan eğitim yoluyla dersler ve atölye çalışmaları ile masal anlatıcılığının inceliklerini keşfedecekler.

 

Masal Anlatıcılığı Kursu’na katılmak isteyenler için başvurular 2-9 Mayıs tarihlerinde www.masal.gov.tr adresi üzerinden alınacak olup kontenjan 40 kişi ile sınırlı tutulmuştur.

Kursumuz ücretsizdir.

Bilgi için: bilgi@akmb.gov.tr

 

Masal anlatıcılığının büyülü dünyasına katılmak ve bu eşsiz sanatı öğrenmek isteyenleri kursa katılmaya davet ediyoruz. Sertifika programına dair önemli tarihler aşağıda gösterilmiştir.

İstenilen Belgeler
Öğrenciler için not ortalamasını gösterir transkript,
Mezunlar için mezuniyet not ortalamasını gösterir belge,

 

 

Önemli Tarihler

 

Başvuru Tarihi: 2-9 Mayıs 2024

Kabul Edilenlerin İlanı: 11 Mayıs 2024

Kurs Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 13 Mayıs- 7 Haziran 2024