Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığından Yeni Bir Eser Daha;
“Beylikler Devri Bey Türbeleri”

     Anadolu Selçuklu Türbeleri ve Osmanlı Hanedan Türbeleri adlı eserlerimizin yazarı Prof. Dr. Hakkı ÖNKAL’ın seriyi tamamlayan son çalışması Beylikler Devri Bey Türbeleri yayımlandı.

    Prof. Dr. Hakkı ÖNKAL’ın doktora çalışması olan ve ilk baskısı 1996, ikinci baskısı 2014 yılında yapılan Anadolu Selçuklu Türbeleri ile yazarın doçentlik çalışması olup 2014 yılında yayımlanan Osmanlı Hanedan Türbeleri adlı eserleri, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının seçkin yayınları arasında anılmaktadır. Bu seri arasındaki eksik dönemi tamamlayan yeni yayınımızla Anadolu’daki türbeler serisi tamamlanmıştır. Çalışmamızın, sanat ve mimarlık tarihi açısından önemli yayınlar arasındaki yerini alacağını umuyoruz. İlgili bölümlerde ders ve referans kitabı olarak okutulma niteliği taşıyan bu seriyle okuyuculara Anadolu Türk mimarisinin önemli yapılarından türbeler hakkında çok yönlü bilgiler aktarılmıştır.

     Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının prestij kitapları arasındaki yeni eserimiz Beylikler Devri Bey Türbeleri için Sayın Prof. Dr. Hakkı ÖNKAL’a teşekkürlerimizi iletiyor, çalışmamızı sanat ve bilim dünyasının hizmetine sunuyoruz.

     Yayınlarımızı Balgat ve Kızılay’da yer alan kitap satış büroları ve sanal mağazamızdan https://emagaza-akm.ayk.gov.tr/ temin edebilirsiniz.