“Çocuklar Gülsün, Dünya Gülsün!” Etkinliğimiz Gerçekleştirildi.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli çok sayıda ilimizi etkileyen depremden etkilenen ve Ankara Çubuk’taki KYK öğrenci yurtlarında misafir edilen 4-12 yaş aralığındaki çocuklarımız için Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı tarafından 12 Nisan 2023 Çarşamba günü saat 13.30 – 17.00 saatleri arasında Çubuk KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda çocuk müzikleri, illüzyon gösterisi, masal anlatımı, kukla gösterisi, resim atölyesi ve drama etkinliklerinden oluşan zengin içerikli bir program düzenlendi.

Programa Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Dr. Zeki ERASLAN, Kurum müdürleri, uzmanlar, memurlar ve diğer personelimiz ile birlikte Çubuk KYK Öğrenci Yurtları idareci ve personeli de iştirak etti.

Kukla, Karagöz ve Hacivat etkinliğinde Bilim Kurulu üyemiz Mehmet Tahir İKİLER; müzik etkinliğinde Doç. Dr. Gülşah SEVER, Caner BAYRAKTAR, Serhat BOZTEPE, Kaan MUSAOĞLU; masal anlatımı etkinliğinde Tuğçe TEÇE; drama etkinliğinde Ayça YÜCESOY, Meryem KARASU, Nil Doğan TANGAL; resim etkinliğinde Emine TAŞÇI ve Melek AĞLAMAZ görev aldılar, programa katkılarından dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz.

Psikolog ve pedagog uzmanlar gözetiminde hazırlığı yapılan, sanatçı ve akademisyenlerimiz tarafından icra edilen programa aileleriyle birlikte katılan yaklaşık 150 civarında çocuğumuz doyasıya eğlendi ve neşeli bir gün geçirdi. Program sonunda, çocuklarıyla birlikte etkinlikleri takip eden veliler duydukları memnuniyeti dile getirdi ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söylediler.