ERDEM DERGİSİNİN 81. SAYISI OKUYUCUYLA BULUŞTU

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının süreli yayınlarından olan ve yayın hayatına 1985 yılında başlayan Erdem dergisinin 2021 yılı Aralık sayısı yayımlandı.

Erdem dergisinde, sosyal bilimler alanında hakem değerlendirme sürecinde kabul gören akademik makalelere yer verilmektedir. Derginin bu sayısında; edebiyat, felsefe, müzik, sanat tarih, mimari, kültür turizmi alanlarında hazırlanmış 8 makale ve 3 yayın değerlendirme yazısı yer almaktadır. Kurum uzmanlarımızdan Ömer ÇAKIR Atatürk ve Bilim, Evre ÇORUH Arşiv Belgelerine Göre Sultan Ahmed Külliyesi ve İnşâsı, Oya ÖZSAVAŞ ise Fırat Havzası Efsaneleri adlı kitaplarımız hakkındaki değerlendirme yazılarıyla 81. sayımıza katkıda bulunmuştur. 
Erdem dergisi MLA, EBSCOhost, SOBIAD, TR Dizin, ISAM ve DAVET tarafından dizinlemekteydi. Bu sayıyla birlikte ASI (Advanced Science Index) adlı dizin de dergimizi dizin listesine dâhil etmiştir. Dergimiz, yayın ilkelerimize uygun olarak sosyal bilimler alanında hazırlanmış makaleleri YAYSİS üzerinden kabul etmekte; Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanmaktadır. 
Okuyucularımız Erdem dergisinin son sayısına ve bütün arşivine www.erdem.gov.tr ve www.dergipark.org.tr/tr/pub/erdem adreslerinden erişebilirler. İyi okumalar dileriz.