ERDEM DERGİSİNİN 82. SAYISI OKUYUCUYLA BULUŞTU.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının süreli yayınlarından olan ve yayın hayatına 1985 yılında başlayan Erdem dergisinin 2022 yılı Haziran sayısı yayımlandı.Erdem dergisinde, sosyal bilimler alanında hakem değerlendirme sürecinde kabul gören akademik makalelere yer verilmektedir. Derginin bu sayısında; edebiyat, müzik, kültür ve sanat tarihi alanlarında hazırlanmış yedi adet makale ve 2 yayın değerlendirme yazısı yer almaktadır. Kurum uzmanlarımızdan Suzan GÜR Kültürümüzde Dinî ve Cengî Hikâyeler ve Mine KARADUMAN Anadolu ve Komşu Coğrafyalarda Makam Müziği Atlası adlı kitaplarımız hakkındaki değerlendirme yazılarıyla 82. sayımıza katkıda bulunmuştur.

Erdem dergisi MLA, EBSCOhost, SOBIAD, TR Dizin, ISAM, DAVET ve ASI (Advanced Science Index) tarafından dizinlemektedir. Dergimiz, yayın ilkelerimize uygun olarak sosyal bilimler alanında hazırlanmış makaleleri YAYSİS üzerinden kabul etmekte; Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanmaktadır.

Okuyucularımız Erdem dergisinin son sayısına ve bütün arşivine www.erdem.gov.tr ve www.dergipark.org.tr/tr/pub/erdem adreslerinden erişebilirler. İyi okumalar dileriz.