Fuzûlî Dîvânı Raflardaki Yerini Aldı

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, Klasik Şiirimizin Zirveleri Eserler Dizisine Nedim Divanı ve Necati Bey Divanı’ndan sonra bir yenisini daha eklemiştir. Fuzuli Divanı Klasik Şiirimizin Zirveleri Eserler Dizisi kapsamında yayımlanan üçüncü divan olarak raflardaki yerini almıştır. Başkanlığımız söz konusu dizi ile edebiyat tarihimizde önemli önemli izler bırakmış Türk şiirinin büyük söz üstatlarını yeniden şiirseverlerle buluşturmayı amaçlamaktadır.

Divan edebiyatının en büyük şairi kabul edilen Fuzuli, 16. yüzyılda yaşamış ve Türkçenin bu dönemde ulaştığı zirveyi tek başına temsil etme yeteneğine nail olmuştur.

Önemli bir kaynak eser niteliği taşıyan ve Prof. Dr. Ömür CEYLAN tarafından hazırlanan “Fuzuli Divanı” adlı eser Balgat adresindeki Merkezimizde ve Kızılay Kitap Satış Büromuzda satışa sunulmuştur.

Kurumumuz tarafından içeriğine yakışır özenli ve kaliteli bir baskıyla okurun beğenisine sunulan “Fuzuli Divanı” adlı eseri https://emagaza-akm.ayk.gov.tr/detay/706/fuzuli-divani-2022 adresindeki e-mağazamızdan da satın alınabilmektedir.