Türkiye Yazarlar Birliği’nden Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığına İki Ödül Birden

     2019 Yılının Yazar,  Fikir Adamı ve Sanatçı Ödül Töreni 28 Kasım 2020 günü saat 13.30’da Türkiye Yazarlar Birliği Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığına, “Yayıncılık Kamu Ödülü” ve Hayat Ağacı Eserine: Kültür Ödülü” olmak üzere iki ödül birden verildi.

     1981’de başlayan ve artık geleneksel hale gelen ödülleriyle yazarları ve eserlerini tanıtmak, bu yöndeki çabaları, çalışmaları desteklemek, eser sahiplerini teşvik ve taltif etmek amacını güden Türkiye Yazarlar Birliği’nce düzenlenen törende ödül, Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Dr. Zeki Eraslan’a takdim edildi.

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan tarafından verilen ödülü alan Dr. Zeki Eraslan “Yayıncılık Kamu Ödülü” ve Hayat Ağacı Eserine: Kültür Ödülü” olmak üzere iki ödülü almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. ‘’Ayrıca Kurum olarak bu ödülü almakla sorumluluğumuz daha da artmıştır. Bu kadar kıymetli bir ödülü almak bizi yayıncılık alanında daha titiz, daha özenli ve dikkatli kılmaktadır. Kurum olarak Türkiye Yazarlar Birliğine ve Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’a bizi iki ödüle birden layık gördükleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ dedi.