Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı başladı.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları, Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluşuyor.
Düşünce, sanat, edebiyat, folklor ve bilim başta olmak üzere milli kültürümüzün kaynak eserlerini tespit eden, inceleyen ve yayına hazırlayan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, Türk kültürüyle ilgili yayın desteğine ve tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.  Bu çerçevede akademik çalışmalarıyla ön plana çıkan Başkanlığımız, yurt içindeki kitap fuarlarına katılarak tanınırlığını sürdürüyor.
Bu kapsamda Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları, 8-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda kitapseverleri bekliyor.
İki yüze yakın yayınevinin katıldığı fuarda birçok bilim adamı, yazar ve düşünür tarafından konferanslar verilecek ve söyleşiler yapılacak olup, fuar süresince Başkanlığımız yayınları, %50 indirimli olarak satışa sunulacaktır.
Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. Veyis Değirmençay 12 Mayıs Cumartesi günü 14.00 ila 17.00 saatleri arasında sergiliğimizde okurlarla söyleşi yapacak ve Ulu Ârif Çelebi’nin Farsça Divanı ve Türkçe Çevirisi adlı eserini imzalayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde 6 gün süreyle her gün 10.00 ila 20.30 saatleri arasında açık olan fuarda, kitapseverleri ve araştırmacıları sergiliğimize bekliyoruz.