Arış Dergisinin 18. Sayısı Yayımlandı

Türk kültürünün en eski ve zengin sahalarından biri olan işleme sanatları ile dokumacılık ve bilhassa halı sanatı konularında birbirinden güzel yazılara yer verdiğimiz Arış dergisinin 18. sayısı birbirinden değerli makaleler ile okuyucuları ile buluştu.

Arış’ın 2021 Haziran sayısında Türk halı, işleme ve dokuma sahalarıyla ilgili 7 önemli makaleye yer veriyoruz. Cumhuriyet dönemi halıcılığı, torba dokumalar, halıcılık tarihi, tafta kumaşlar fotogerçekçi kilim dokuma tekniği ve halı yastıkları ile ilgili bilgileri bulacağınız  zengin bir sayı sizleri bekliyor.

Arış dergisi TR Dizin ve ASOS İndeks tarafından dizinlemektedir. Dergimiz, yayın ilkelerimize uygun olarak halı, dokuma ve işleme sanatları alanında hazırlanmış makaleleri YAYSİS üzerinden kabul etmekte; Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanmaktadır.

Okuyucularımız Arış dergisinin son sayısına ve bütün arşivine www.aris.gov.tr ve www.dergipark.org.tr/tr/pub/aris adreslerinden erişebilirler. İyi okumalar dileriz.