ERDEM Dergisinin 80. Sayısı Yayımlandı

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının süreli yayınlarından olan ve yayın hayatına 1985 yılında başlayan Erdem dergisinin Haziran sayısı yayımlandı. Sosyal bilimler alanında, hakem sürecinden kabul alan akademik makalelere yer veren Erdem dergisinin 80. sayısında 8 makale ve 2 yayın değerlendirme yazısı yer alıyor. Edebiyat, kültür, müzik, biyografik tahlil, halk inançları, arşiv vesikaları incelemesi ve sanat tarihi alanlarında yayımlanmaya değer bulunan makaleler, titiz bir değerlendirme sürecinin akabinde okuyucularıyla buluştu. Kurum yayınlarımızdan olan Cumhuriyet Dönemi Türk Halıcılığı ve Osmanlı Sarayında At kitapları hakkında Kurum uzmanlarımız da iki değerlendirme yazısıyla dergiye katkı sundular.

Erdem dergisi MLA, EBSCOhost, SOBIAD, TR Dizin, ISAM ve DAVET tarafından dizinlemektedir. Dergimiz, yayın ilkelerimize uygun olarak sosyal bilimler alanında hazırlanmış makaleleri YAYSİS üzerinden kabul etmekte; Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanmaktadır.

Okuyucularımız Erdem dergisinin son sayısına ve bütün arşivine www.erdem.gov.tr ve www.dergipark.org.tr/tr/pub/erdem adreslerinden erişebilirler. İyi okumalar dileriz.