ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ UZMANI SUZAN GÜR EMEKLİ OLDU

Yaklaşık otuz beş yıldır Atatürk Yüksek Kurumu bünyesindeki Kurumlarımızda hizmet veren Yüksek Kurum Uzmanı Suzan GÜR 22 Mart 2023 tarihinde emekli oldu.

Muğla’da dünyaya gelen GÜR, ortaöğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Ankara Üniversitesi, Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünden 1987’de dereceyle mezun oldu. Aynı yıl girdiği Türk Tarih Kurumu Uzman Yardımcılığı yarışma sınavını birincilikle kazandı. 1988 yılında TTK’daki görevine başladı. Üçüncü çalışma yılı sonunda yeterlik sınavını vererek Uzman kadrosuna atandı. Yıllarca uzmanlık gerektiren işlerde çalıştı. Bir ara Belleten Dergisi Editör Yardımcılığı, daha sonra Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Suzan Hanım, 2009 yılında Türk Tarih Kurumuna veda edip Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı ailesine katıldı. Saygın kişiliği, içtenliği ve çalışkanlığıyla kısa sürede amirlerinin ve mesai arkadaşlarının takdirini kazandı. Pek çok eseri yayıma hazırladı, etkinliklerin düzenlenmesinde görev aldı, yanı sıra önemli projelerde çalıştı. Son olarak 2018 yılında girdiği Kurum içi yeterlik sınavını kazanarak Yüksek Kurum Uzmanı kadrosuna atandı.

Kendi isteğiyle yaş haddinden evvel emekliye ayrılan Suzan GÜR için, onuruna önceki gün bir öğle yemeği verildi. Ardından Kurumumuz hizmet binasında bir veda töreni gerçekleştirildi. Başkanımız Dr. Zeki ERASLAN, Başkan Yrd. Doç. Dr. Adem UZUN, Birim Amirleri ve Kurum personelinin katıldığı törende Suzan Hanım’a günün anısına özel bir hatıra tabağı ve hediyeler takdim edildi.

Takdimlerden sonra, Kurum Başkanımız Dr. ERASLAN kısa bir konuşma yaparak, Suzan Hanım’ın görevine bağlılığı, sorumluluğu ve işine gösterdiği titizliğinden bahisle Kurumumuza hizmetleri için kendisine teşekkür etti. Suzan GÜR de gerek Türk Tarih Kurumu ve gerekse Atatürk Kültür Merkezi Başkanlıklarında çalışmaktan onur duyduğunu, verilen her görevi severek yaptığını ve birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarını hiçbir zaman unutmayacağını söyledi. Kurum personelince Suzan Hanım hakkındaki duygu ve düşüncelerin dile getirildiği konuşmalardan sonra ikramlarla tören sona erdi.

Değerli mesai arkadaşımız Suzan GÜR’e verdiği hizmetler için teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir emeklilik diliyoruz.