Başkanlığımız, Yedi Bilge Yedi Bölge Etkinlik Serisini “Atatürk ve Cumhuriyet Dönemi Bilim ve Düşünce” Başlıklı Panel İle Tamamlıyor.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı tarafından başlatılan “Türklerde Bilim ve Düşünce/ 7 Bilge 7 Bölge” etkinlikleri kapsamında 2022 yılında 3 etkinlik gerçekleştirilmiş olup 2023 yılında ise 4 etkinlik ile serimizi tamamlıyoruz.

Etkinlik serimizin sonuncusu olan 7. Bilge olarak Atatürk`ün anılacağı “Cumhuriyet Döneminde Bilim ve Düşünce” başlıklı panelimiz 9 Kasım 2023 tarihinde ATAM’ın 10. Uluslararası Atatürk Kongresi kapsamında Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk; yedinci ve son bilge olarak Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Anadolu’nun merkezi ve Cumhuriyetimizin başkenti olan Ankara’da “Cumhuriyet Döneminde Bilim ve Düşünce” başlıklı kapanış paneli ile anılacaktır.

09 Kasım 2023 tarihinde, saat 15.30 da JW Mariott Hotel Prusa Salonunda gerçekleştirilecek olan panelimize ilişkin program için tıklayınız.