En Güzel Türk Masalları Masal Masal Türkiye’de!

Onlarca bilim insanı tarafından seçilip yeniden kaleme alınan ve gönül rahatlığıyla çocuklarınızla paylaşabileceğiniz Türk masalları artık cebinizde! 

 

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca hazırlanan Masal Masal Türkiye adlı mobil uygulama, masal severlere bir akıllı telefon kadar yakın… Kurumumuzun başlattığı Türk Masal Külliyatı Projesi dahilinde derlenen metinler arasından seçilen en güzel Türk masalları artık çağın teknolojisiyle buluşuyor!

 

Atatürk Yüksek Kurumu bilişim uzmanlarınca geliştirilen ve Playstore ve  Appstore üzerinden akıllı telefonlarınıza kolaylıkla indirebileceğiniz Masal Masal Türkiye adını verdiğimiz uygulama sayesinde Türk masallarını illerine veya türlerine göre seçebilirsiniz. Okumayı seviyorsanız kolaylıkla masal metinlerini açıp okuyabilirsiniz. Masal dinlemekten hoşlanıyorsanız profesyonel sanatçılarca seslendirilen masallarımızı dinleyebilirsiniz. Dilerseniz, Türkiye’de ilk kez mahalli sanatçıların yöre ağızlarıyla seslendirdiği masallara da kulak verebilirsiniz.

 

Gün geçtikçe gelişip yeni masallarla zenginleşen bu uygulama sayesinde  artık ana ve babalar kendi çocuklarını kendi masallarıyla  büyütme imkânına kavuşuyorlar.

 

Sosyal medyada da hayli ses getiren Masal Masal Türkiye, Anadolu Ajansı ve TRT televizyonlarına da haber konusu oldu. Aşağıdaki bağlantı adresinden haber kaynağına ulaşabilirsiniz.

 

Ülkemizin dört bir köşesinden seçtiğimiz masallar yöre sanatçılarının dilinden işte böyle seslendirildi.   https://www.youtube.com/watch?v=rimW6NU-C1Y