ERDEM Dergisi 83. Sayısı Yayımlandı

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının süreli yayınlarından olan ve yayın hayatına 1985 yılında başlayan Erdem dergisinin 83. sayısı yayımlandı. Sosyal bilimler alanında, hakem sürecinden kabul alan akademik makalelere yer veren Erdem dergisinin 83. Sayısında sekiz makale ve bir yayın değerlendirme yazısı yer alıyor. Edebiyat, felsefe, sanat tarihi, mimari, kültür turizmi alanlarında hazırlanmış; alan uzmanlarının değerlendirme, katkı ve onaylarından sonra Yayın Kurulumuzun da uygun görüp yayımlanmaya değer bulduğu sekiz makale ile Kurum uzmanlarımızdan Dr. Hasan Ali ÇETİN tarafından kaleme alınan, Başkanlığımız yayınlarından İsmail Gelenbevî’nin Satranç Risâlesi adlı kitabı tanıtan yayın değerlendirme yazısı bu sayımızda yayımlandı.

Erdem dergisi MLA, EBSCOhost, SOBIAD, TR Dizin, ISAM, DAVET, ASI (Advanced Science Index), AYK Dergi Dizini ve Academindex tarafından dizinlemektedir. Dergimiz, yayın ilkelerimize uygun olarak sosyal bilimler alanında hazırlanmış makaleleri YAYSİS üzerinden kabul etmekte; Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanmaktadır.

Okuyucularımız Erdem dergisinin son sayısına ve bütün arşivine www.erdem.gov.tr ve www.dergipark.org.tr/tr/pub/erdem adreslerinden erişebilirler. İyi okumalar dileriz.