“Masal Atölyesi” Sona Erdi.

“MaAtatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının “Başkent Kültür Yolu Festivali” kapsamında düzenlediği “Masal Atölyesi”, 12 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilen oturumlarla sona erdi.

28 Mayıs-12 Haziran 2022 tarihlerinde Oda Tiyatrosunda düzenlenen etkinliğe masalseverler yoğun ilgi gösterdi. Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları arasında yer alan “Çocuklar İçin Türk Masallarından Seçmeler” dizisindeki masalları 16 gün boyunca 14 farklı masal anlatıcısı kukla gösterileri ve gölge oyunları ile anlattı.

Söyleşi ve atölyelerle zenginleştirilen etkinliğin 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 16.00’daki oturumunda Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Atatürk Kültür Merkezi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. F. Ahsen TURAN “Masalın Dünyası” başlıklı bir konferans verdi. Üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin dinlediği konferansta Prof. Dr. TURAN, masalların eğitimdeki rolü ile içerdiği kültür ögelerinin önemine değindi.

Etkinliğin 10 Haziran 2022 Cuma günü saat 16.00’daki oturumunda ise Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Başak UYSAL “Kendi Kahramanını Yaratmak” başlıklı yaratıcı drama temelli masal atölyesi düzenledi. Atölyeye çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.