Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Yayınları 2. Isparta Kitap Fuarında Büyük İlgi Gördü.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının da yer aldığı 2. Isparta Kitap Fuarı 11 Mart Pazar günü sona erdi.

Fuarda Türk düşüncesi, Türk mimarisi, Türk müziği, halısı, çinisi, bilim tarihi gibi kültürümüzün ana unsurlarıyla ilgili birbirinden kıymetli ve bilimsel yayın ölçütleriyle hazırlanıp basılmış Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı kitaplarının tamamı yüzde 50 indirimli olarak satışa sunuldu. Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınlarına Ispartalıların ilgisi büyüktü.

On gün süren Isparta Kitap Fuarı’na 250 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince düzenlenen konferans, kültür etkinlikleri ve imza günlerinde çok sayıda yazar okurlarıyla buluştu. Fuarın açılışına katılan Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ve il protokolünden yetkililer sergiliğimize uğradı.

Beraberindekilerle Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı sergiliğini ziyaret eden Ersoy, kurum çalışanlarıyla kısa sohbet etti. Fuarın ilerleyen günlerinde Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ve  beraberinde Prof. Dr. Mustafa Karataş ile belediye çalışanları, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı sergilimiğizi ziyaret ettiler.

Günaydın ve Karataş Fârâbi’nin Bazı Mantık Eserleri başta olmak üzere birkaç eserimizi incelediler. Geçmişten Günümüze Isparta adlı kitabımız üzerine sohbet ettiler. Kurumumuz adına Karataş’a kitabımız hediye edildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Isparta Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Veli KAYACAN fuarda çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Tüm standları tek tek dolaşarak kadınlara gül ve karanfil takdim etti.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı bu yıl fuarlarda yeni bir uygulamayı hayata geçirerek eserlerini yayımladığı bazı yazarları okurlarıyla söyleşi ve imza günleri düzenleyerek bir araya getirdi.Süleyman Demirel Üniversitesi’nde görev yapan bir grup öğretim üyesi ve Isparta çalışmalarına gönül vermişlerin gayretleri ve titiz çalışmalarıyla yaklaşık iki yıllık bir çalışma olan Geçmişten günümüze Isparta adlı eserimizin yayına hazırlayanlarından Sayın Prof.  Dr. Hüseyin GÜL, 10 Mart Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı sergiliğimizde söyleşi ve imza gününde okurlarıyla birlikteydi. Okurlarıyla bir araya gelen Gül, kitaplarını imzaladı.

Fuarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı tüm ziyaretçilerimize, katılımcılarımıza ve yazarlarımıza teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl tekrar bir arada olmayı diliyoruz.