TÜYAP KİTAP FUARINDAYDIK

TÜYAP KİTAP FUARINDAYDIK

Kurumumuzun yayınları, 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Tüyap 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluştu.

Birbirinden kıymetli 500 civarındaki yayınımızla katıldığımız fuardaki standımıza okuyucuların gösterdiği ilgi memnun ediciydi.

İstanbul’daki TÜYAP Kitap Fuarı’ndaki satış ve tanıtım standımız, Kurum Başkanımız Prof. Dr. Turan Karataş tarafından da ziyaret edildi. Standımızı ve satış düzenini yerinde inceleyen Prof. Karataş, Kurum memurlarımızdan şef Çetin Sönmez ve Murat Kurnaz’dan bilgi aldı. Başkan’ın fuarı ziyareti, görevli personel tarafından memnuniyetle karşılandı.

Tanıtım ve satış standımız, fuar boyunca Türk kültür, sanat ve bilim hayatının önemli simalarının uğrak yeri oldu adeta. Bunlardan biri de değerli eleştirmen yazar Doğan Hızlan idi. Doğan Hızlan, şair ve yazarlardan oluşan bir grup yakın arkadaşıyla birlikte standımızı ziyaret ederek, kurum yayınlarından satın aldı ve beraberindekilere Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı’nın çalışmalarını ve yayınlarını övücü ifadelerle tanıttı.

Fuar kapılarını bu sene “Türk Sinemasının 100. Yılı” temasıyla ziyaretçilere açtı. Yurt içi ve yurt dışından 850 yayınevinin katıldığı fuarı bu yıl 503 bin kişi ziyaret etti, ziyaretçiler için 270’e yakın etkinlik gerçekleştirildi.