Dursun ŞEN

Dursun ŞEN
İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Müdürü

1961 yılında Osmancıkta doğdu. İlkokulu köy ilkokulunda, Ortaokul ve Liseyi Osmancık Lisesinde 1978 yılında  tamamladı. 1987 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 1986 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak Ankara İl Özel İdaresinde göreve başladı.

1988-1989 döneminde Yedek subay olarak askerlik görevinin bitiminde tekrar Ankara İl Özel İdarede göreve başlayan Dursun ŞEN 1993-2007 yıllarında Mamak İlçe Özel İdare Müdürü olarak görev yaptı

Mamak ta bulunduğu yıllarda 10 yıl İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı görevini yürüttü ve bu görevle ilgili İlçe Tüketici Hakem Heyeti olarak ‘’Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunu Başarıyla uygulayan Kuruluş’’ dalında 2000 yılı 4. Geleneksel Tüketici ödülüne layık görüldü.

İlçe Özel İdare Müdürlüklerinin kapanmasıyla 2007-2013 yıllarında Ankara İl Özel İdaresi Gelir Müdürü olarak görev yaptı ve aynı zamanda iki yıl dört ay Eğitim Kültür ve sosyal işler Müdürlüğünü vekaleten yürüttü. İl Özel İdarede çalıştığı sürede çeşitli bütçe, muhasebe eğitimlerinin yanında ‘’Kamu Yöneticilerinin Eğitimi Programı’’,   ‘‘Yönetimde Liderlik ve Motivasyon Teknikleri semineri’’  ‘’ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi’’,   ‘‘Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi ve İyileştirme Teknikleri’’ eğitimlerine katıldı.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘‘Avrupa Ülkeleri ile Türkiye Arasında Kırsal Gençlik Zinciri Oluşturulması’’ isimli;   Bulgaristan, İtalya, Fransa ve İspanyanın da proje ortağı olduğu AB projesinde bulundu.

Çorumlular Derneği, Osmancıklılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinin yanında 2008-2014 sezonu Türkiye Hentbol Süper liginde İl Özel İdare Hentbol Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Hentbol Şube sorumluluğu görevlerini yürüttü.

2013 yılı Ekim ayında İdari İşler müdürü olarak naklen atandığı Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığında halen İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Müdürlüğünü ve Harcama Yetkiliği görevlerini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.